Anaokulu

Kampüsler

null

MERKEZ KAMPÜS

Merkez Kampüs hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

null

YAKACIK KAMPÜSÜ

Yakacık Kampüsü hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yaş Grupları

3 Yaş Grubu

Kartal Anaokulu aramalarında karşınıza çıkan Çam Anaokulları olarak çocukların zengin öğrenme deneyimleri aracılığıyla sağlıklı büyümelerini, motor, sosyal, duygusal, dil ve bilişsel gelişim alanlarında gelişimlerinin üst seviyeye ulaşması, öz bakım becerilerini kazanmaları temel amacımızdır. Tüm bu gelişim alanlarında pasif ve hareketli etkinlikler, etkinlik çeşitleri (Türkçe, matematik, oyun vb.) çalışma şekilleri (büyük grup, küçük grup, bireysel), etkinlik uygulandığı yer (iç ve dış mekanlar) ve etkinliklere ayrılan sürenin ayarlanması önceliğimizdir. Oyun temelli programımızda çocukların keşfederek öğrenmelerini hedeflemekteyiz. 

4 Yaş Grubu

Çam Anaokulları olarak biliyoruz ki 4 yaş dönemi çocuklarımızın öğrenmeye ve keşfetmeye en açık olduğu zaman dilimidir. Çocukların akademik gelişimini takip ederken, büyük kas – küçük kas, sosyal – duygusal, bilişsel, dil gelişimi ve özbakım becerilerini destekleyen çalışmalarda bulunuyoruz. Kartal Anaokulu (Merkez Kampüs) ve Yakacık Anaokulu (Yakacık Kampüsü) olarak eğitim sistemimiz çocuklarımızı okul ve hayata hazırlamayı, yaratıcı düşünme ve problem çözmeyi geliştirmeyi, bilginin uygulanması ve aktarılmasını öğretmeyi, liderliği ve kişisel gelişimi teşvik etmeyi ve ömür boyu öğrenme sevgisini teşvik etmeyi hedeflemekteyiz.

5 Yaş Grubu

Çocuklarımızın var olan yeteneklerini ortaya çıkarmaya ve geliştirmeye yönelik çalışmalar yaparken, tüm gelişim alanlarını birebir desteklemekte, duygusal anlamda da büyümelerine katkıda bulunmaktayız. Kendi akranlarıyla sosyalleşme, bir şeyleri paylaşma ve iletişime geçebilme becerilerini geliştirebilmelerini desteklerken, yine onları hayata hazırlayan programlarla süreci yürütmekteyiz ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için öğretmen desteğine önem vermekteyiz. İşte tam da bu noktada hayata adaptasyon konusunda çocuğun bakışını geliştirmesi için “Okul Öncesi” anasınıfı, “ilkokul” için harika bir fırsat olacaktır.

Temel Etkinlikler

Çam Anaokulları öğrencileri, deneyimli öğretmenlerin ellerinde geleceğe emin adımlarla yürüyorlar. Merkez Kampüs (Kartal Anaokulu) ve Yakacık Kampüsü (Yakacık Anaokulu) olmak üzere iki farklı lokasyonda eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden Çam Anaokulları birçok farklı temel etkinlik gerçekleştirmektedir. 

Çam Anaokulları bünyesinde gerçekleştirilen temel etkinlikler şu şekildedir;

  • Türkçe Dil Etkinliği
  • Hikaye Saati
  • Matematik
  • Kitap Çalışması
  • Fen ve Doğa Etkinlikleri
  • Dikkat Çalışmaları
  • Oyun Etkinliği Zamanı
  • Sanat Etkinlikleri
  • Görsel Sanatlar
yakacık-anaokulu-cam-anaokullari

Yabancı Dil

Çam Anaokulları olarak yabancı dil programı temel yapılanması gereği yabancı dil ediniminin en önemli olduğu periyodun, erken çocukluk dönemi olduğunu düşünmekteyiz. Öncelikle İngilizcenin bir ders değil, bir yaşam tarzı olduğu fikrini benimseyerek, çocuklarımızın dili sevmesini ve her alanda yaşayarak öğrenmesini sağlamaktayız. Yabancı dil eğitiminde çocuklarımızın İngilizceyi sevmeleri, başka bir dilin varlığının farkına varmalarını sağlamak ve bu dili öğrenmeye istek ve merak uyandırmak temel hedeflerimizdir. Bu amaçla, ders içindeki etkinliklerimizde çocuklarımız için İngilizceyi en etkili ve en kalıcı olarak öğrenmelerine yardımcı olan eğitim – öğretim yöntem ve tekniklerini özenle seçmekteyiz.

Dilin her alanda yaşatılıp kullanılması fikrinden yola çıkarak, deneysel, bilişsel, uygulamalı eğitim-öğretim tekniklerini yabancı dil derslerimizde uygulamaktayız. Yabancı dili öğretirken, zengin görsel-işitsel araçlarımızla, günümüz teknolojisine en yakın sistemleri eğitim programlarımıza dahil etmekteyiz. Gerek dijital kaynaklarımız, gerek sınıf içi materyallerimizle birlikte, eğlenirken ve oynarken İngilizce öğrenebilecekleri gerekli uygulamalarımız bulunmaktadır. Basit ve günlük hayata dair konuşma kalıplarının yanı sıra renk, şekil, sayı ve zıt kavramlar başta olmak üzere birçok konudan oluşan temalarda çocuklarımızın farklı konularda fikir edinmeleri ve anlatabilmeleri amaçlanmaktadır.

Çocuklarımızı İngilizce dersine hazırlamak ve onları kolayca derse adapte etmek amacıyla giriş etkinlikleri her gün bir rutin olarak gerçekleştirilir. İngilizce derslerimizin ikinci aşamasında ise çocuklarımızın aktif olarak katıldıkları İngilizce etkinlikler yer almaktadır.

Uygulamalı Dersler

Çam Koleji Yakacık Anaokulu Kampüsü öğrencileri spor, dans, drama gibi farklı branşlarda eğitim alarak yeteneklerini keşfetme fırsatı yakalıyorlar.

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geç

Merkez Kampüs

Yakacık Kampüsü

İletişim